Пам'ять, обпалена війною

2015-03-10

Під такою назвою пройшла година пам'яті ,підготовлена районною бібліотекою для дітей спільно з історико - краєзнавчим музеєм, до дня визволення Снігурівщини від німецько-фашистських загарбників для учнів 4-б класу Снігурівської ЗОШ№1. Директор музею Мочаліна І.І. розповіла дітям про те, що 14 березня - пам'ятний день для мешканців міста і району, адже саме цього дня 71 рік тому Снігурівщина звільнилася від окупаційного ярма. Діти дізналися про те , що битва за звільнення нашого краю від фашистської навали увійшла в історію Великої Вітчизняної війни як Березнегувато -Снігурівська операція, котра здійснювалася впродовж 12 днів (з 6 по 18 березня 1944р.), про діяльність радистки Іди Лауда , яка в складі десантної групи була закинута в наші краї, вона передавала командуванню потрібні відомості про дислокацію фашистських військ, але невдовзі розвідників було зраджено . Їх схопили і стратили за кілька днів до того, як до Снігурівки увійшли радянські воїни...Завідуюча бібліотекою для дітей Хіміченко К.Б. запропонувала учням огляд літератури та матеріалів про ті далекі події, звернула увагу на збірку спогадів снігурівчан про минулі дні , бої і походи "Пам'ять, обпалена війною". Цю книгу створено не на підставі якихось легенд і казок про символічних героїв, в її основі спогади тих, хто був безпосереднім учасником подій буремних років Великої Вітчизняної війни, хто врятував нас від коричневої фашистської чуми. Особливо зацікавили учнів спогади ветеранів Великої Вітчизняної війни - наших земляків, які брали участь у визволенні рідної Снігурівки - Корсунського Олександра Семеновича та Соболькова Олександра Івановича.

...Давно відгриміли бої. Про ті кровопролитні часи нагадують лише братські могили , обеліски , пам'ятники, і ми, нинішнє покоління, не в праві про це забувати.

Вічна слава і пам'ять - загиблим!

Наша шана й хвала - живим!

/Files/images/IMG_3678.JPG/Files/images/IMG_3679.JPG/Files/images/IMG_3681.JPG